niedziela, 6 kwietnia 2014

2 szybkie i skuteczne sposoby na żółte paznokcie

          Wiele z nas uwielbia malować paznokcie. Lecz częste malowanie paznokci przedewszystkim ciemnymi lakierami powoduje ze paznokcie poprostu żółkną. Dziś przedstawię wam 2 skuteczne  sposoby, aby się tego pozbyć.

1. Pierwszym sposobem jest pasta do zębów. Wystarczy nałożyć pastę na paznokcie i nie używaną już przez nas szczoteczką do zębów niewielkimi ruchami je szczotkować. Jeśli Twoje paznokcie są w naprawdę słabej kondycji i boisz się, że szczoteczka do zębów je jeszcze bardziej zniszczy to możesz pastę wcierać palcami. Wcieranie niech trwa od 2 do 3 minut w zależności jak mocno żółte są Twoje paznokcie, następnie umyj dłonie pod ciepłą wodą, wysusz i włalaaaa. Efekt jest widoczny od razu. ;)  Po takim zabiegu najlepiej jest użyć kremu do rąk i również go wetrzeć w paznokcie, ponieważ pasta do zębów potrafi je nieźle wysuszyć.

2. Drugim sposobem będzie cytrynka ;) Również wybiela paznokcie, ale i jest naturalną pielęgnacją z witaminami. Wystarczy plasterek dziennie odkrajać i wcierać w paznokcie lub wycisnąć cytrynę w miseczkę i moczyć nasze pazurki od 5 do 10 minut.  Nie zapomnijcie jednak o tym, ze cytryna żle działa na skaleczenia, więc jeśli masz jakiekolwiek zadrapania w pobliżu paznokci to odradzam, cytryna potrafi się nieźle wdrzeć :p a to powoduje okropne pieczenie.

 Dziękuje za uwagę. Miło byłoby również poczytać wasze komentarze i dowiedzieć sie czy te sposoby były wam przydatne i skuteczne.

3 komentarze:

  1. Kiedyś próbowałam pasty do zębów rzeczywiście dała rady, cytryny jeszcze nie wypróbowałam, ale przy najbliższej okazji wypróbuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. muszę spróbować z pastą do zębów, bo nie słyszałam o tej metodzie ;-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje Wam za komentarze.
Każdy komentarz jest dla mnie jak kop i zachęca do dalszej pracy!
Jeszcze raz dziękuje ;)